Popularność adblocków dalej rośnie wskutek kiepskiego poziomu reklam. „A może solidarnie blokować dostęp do treści?”
W ciągu ostatniego roku korzystanie z adblocków w Polsce wzrosło o 8 procent, a poziom blokowania reklam w sieci jest u nas wciąż najwyższy na świecie. Eksperci reklamy i rynku internetowego pytani o przyczyny tego zjawiska wskazują na jego złożony charakter. – Większość działań reklamowych w polskiej sieci wciąż ma przestarzały i przez to intruzywny charakter budzący opór internautów. Konieczna jest zmiana modelu w kierunku podnoszenia jakości reklam i jednoznaczny przekaz wyjaśniający związek reklam i darmowych treści. A może wspólna akcja: regularne, raz w tygodniu blokowanie użytkownikom adblocków dostępu do contentu przez największe portale? - oceniają dla Wirtualnemedia.pl Piotr Prajsnar, Grzegorz Mazurek, Tomasz Teodorczyk, Włodzimierz Schmidt, Lech Wyrzykowski i Marcin Michalski.
Dołącz do dyskusji: Popularność adblocków dalej rośnie wskutek kiepskiego poziomu reklam. „A może solidarnie blokować dostęp do treści?”
Język cały czas się zmienia i nie stoi w miejscu. Kontent jest coraz powszechniej używanym wyrazem w środowiskach medialnych i nie tylko i żaden konserwatysta językowy już tego nie powstrzyma!
Wiem, że słowniki języka polskiego jeszcze nie odnotowują kontentu w nowym znaczeniu tego wyrazu, ale kluczowym słowem jest tutaj JESZCZE. Słowniki zawsze były opóźnione. Zawsze było tak, że najpierw jakieś wyrazy zaczynały być masowo używane przez ludzi, a potem słowniki je odnotowywały. Nigdy odwrotnie.
Z kontentem będzie podobnie. Jeszcze go nie ma w słownikach (we współczesnym znaczeniu), ale za jakiś czas twórcy słowników będą musieli się ugiąć i wpisać ten wyraz. Chociaż widzę, że Wikisłownik już podaje nowe znaczenie kontentu: https://pl.wiktionary.org/wiki/kontent
Ja używam i będę używał wyrazu kontent w swoich wypowiedziach, i nie ważne, że niektórym konserwatystom językowym to przeszkadza...