SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Luty na Netfliksie: premiery seriali i filmów, kolejne sezony „Narcos”, „Van Helsinga” i „Outlandera” (lista nowości)

W lutym Netflix zaprezentuje jedenaście nowych seriali, siedem kolejnych będzie miało kontynuacje, w tym „Narcos: Meksyk”, „Van Helsing” i „Outlander”. Będą też nowe filmy i dokumenty.

Lutowe nowości zaczną się na Netfliksie 7 lutego od premiery pierwszego sezonu „Hologramowej miłości”.

Seriale: dużo debiutów

„Hologramowa miłość” to opowieść o samotnej kobiecie, niepotrafiącej rozpoznawać twarzy. Znajduje ona wreszcie idealnego towarzysza w postaci humanoidalnego hologramu wzorowanego na jego genialnym twórcy.

 

Tego samego dnia zadebiutuje też serial „Locke & Key”. To historia o tym, jak po tragicznej śmierci ojca trójka rodzeństwa trafia do domu pełnego zmieniających rzeczywistość kluczy. Twórcy serialu zainspirowali się komiksami Joego Hilla i Gabriela Rodrígueza.

 

13 lutego – premiera pierwszego sezonu serialu „Miłość jest ślepa”, opowiadającego o singlach próbujących znaleźć partnera i miłość bez spotkania twarzą w twarz. Kolejne trzy seriale zadebiutują 21 lutego. Pierwszą z nowości tego dnia będzie „Gentefied”.  Opowieść o tym, jak trzech latynoskich kuzynów próbuje pokonać dzielące ich różnice i wspólnie utrzymać odziedziczony bar z taco w szybko bogacącej się dzielnicy Los Angeles.

 

Kolejną nowością tego dnia będzie „Wejście 7”:  serial twórcy „Narcos”. Kobieta (Dolores Fonzi) próbuje oczyścić argentyński klub piłkarski z powiązań z przestępczym półświatkiem.  

 

„Spectros” to ostatni z seriali, który 21 lutego zadebiutuje pierwszym sezonem na Netfliksie. To opowieść o tym, jak pewien nastolatek i jego znajomi trafiają w sam środek starcia brazylijskich wiedźm i japońskich duchów w ich dzielnicy. Pięć dni później, 26.02. Netflix pokaże pierwszy odcinek serialu „To nie jest OK.”: historii nastolatki, która próbuje poradzić sobie z problemami w szkole i w domu, jednocześnie odkrywając swoją seksualność i nowe supermoce. Seria powstała na podstawie komiksu Charlesa Forsmana.

Dzień później zadebiutuje serial „Followers” – historia o młodej aktorce, która zyskuje popularność dzięki niepozowanemu zdjęciu wrzuconemu na Instragram, po czym poznaje inne kobiety z Tokio, które realizują swoje marzenia.

 

28 lutego premierę mieć będą dwa nowe seriale: „Niepowstrzymane” i „Queen Sono”. „Niepowstrzymane” opowiadają o trzech rozpieszczonych dziewczynach ze stolicy Meksyku, które udają się z niebezpieczną kobietą w ryzykowną podróż, podczas której dorastają i lepiej poznają same siebie. „Queen Sono” z kolei to historia o agentce południowoafrykańskiego wywiadu (Pearl Thusi), która  podejmuje się najbardziej niebezpiecznej misji w swojej karierze.

 

Ostatnią serialową nowością lutego będzie „Taj Mahal 1989”, czyli osadzona w 1989 roku historia kilku par w różnym wieku związanych z indyjskim uniwersytetem w Lucknow, które dają się ponieść fali miłości i przyjaźni. Netflix nie podaje jeszcze daty premiery pierwszego sezonu.

Seriale: kontynuacje

8 lutego zadebiutuje na Netfliksie czwart sezon serialu „Van Helsing”. Opowiada dalsze losy Vanessy, która przyjmuje nową filozofię. Sekrety Blak-Tek wychodzą na jaw, a Sam pracuje nad swoich mrocznym planem: ożywieniem Mrocznego. Natomiast 13 lutego zadebiutuje drugi sezon „Narcos: Meksyk”. Zobaczymy, jak Félix poradzi sobie z Amerykanami i konsekwencjami swoich działań przeciwko DEA oraz uporać się z buntowniczymi nastrojami we własnej organizacji.

 

Dzień później, 14 lutego premierę będzie miał finałowy sezon „Telefonistek”. Lidia wróci do Hiszpanii, by z pomocą najbliższych przyjaciół odnaleźć córkę, choć wszystkim dają się we znaki konsekwencje wojny domowej.

17 lutego Netflix pokaże piąty sezon serialu „Outlander”. Ten sezon opowie dużo więcej o rozmijających się w czasie kochankach. Opowieść oparto na bestsellerowych romantycznych powieściach fantasy Diany Gabaldon. „Zadzwoń do Saula” – piąty sezon opowieści o transformacji Jimmy’ego McGilla w nieodróżniającego dobra od zła Saula Goodmana obejrzymy 24 lutego.

27 lutego zobaczymy początek drugiego sezonu „Altered Carbon”, a dzień później – kolejna premiera kontynuacji serialowej. „Formula 1: Jazda o życie” to serial o kierowcach, menadżerach i właścicielach zespołów Formuły 1. Serial powraca z drugim sezonem.

 

Filmy: historia i miłość

Luty na Netfliksie to także filmy fabularne. 7 lutego zadebiutuje „Koniara” – historia o dziewczynie kochającej sztukę, konie i seriale fantastyczne. W pewnym momencie zdaje sobie ona sprawę, że jej coraz barwniejsze sny zaczynają przenikać do życia na jawie.

 

„Do wszystkich chłopców: P.S. Wciąż cię kocham” – to rzecz o parze młodych ludzi, którzy właśnie oficjalnie ogłaszają, że są parą. Tymczasem na scenę wkracza jeszcze jeden adresat listów miłosnych. Premiera - 12.02.

 

Dwa dni później będziemy mogli oglądać film o córce miliarderów, która zawiązuje sojusz z synem biedującej samotnej matki, aby zdobyć pieniądze na spełnienie marzeń o gotowaniu i boksowaniu. „”Isi i Ossi” - od 14.02 na platformie. A 20 lutego zobaczymy „Wieczny okop” – film o sytuacji po zakończeniu hiszpańskiej wojny domowej. Zdrajca ukrywa się w swoim domu przez 33 lata. Historia – co ciekawe – ostała oparta na faktach. W rolach głównych Antonio de la Torre i Belén Cuesta.

28 lutego zadebiutuje z kolei produkcja pt. „Wszystkie jasne miejsca”, o  przypadkowym spotkanu dwójki doświadczonych przez los nastolatków, które na zawsze zmieni ich życie. W rolach głównych Elle Fanning i Justice Smith.

Dokument: „Niemowlęta” i tajemnica śmierci Malcolma X

Oprócz seriali i filmów fabularnych, platforma streamingowa zaproponuje swoim abonentom w lutym także znakomite dokumenty. Już 5 lutego premierę mieć będzie „Farmaceuta: miniserial” 0 konsekwencjach śmierci syna farmaceuty z Luizjany, który postanawia nie cofnąć się przed niczym, by obnażyć mechanizmy, które doprowadziły do kryzysu opioidowego w USA.

7 lutego zobaczymy pierwszy sezon „Kto zabił Malcolma X?”. Kilkadziesiąt lat po zabójstwie Malcolma X, przywódcy ruchu afroamerykańskiego, aktywista podejmuje się trudnej misji odkrycia prawdy o tym szokującym zdarzeniu. Cztery dni później na Netfliksie zadebiutuje „Droga do Romy” - dokument opowiadający historię powstania nagrodzonego Oscarem dramatu Alfonso Cuaróna „Roma”, wzbogaconą o wnikliwy wywiad z samym reżyserem.

 

Pierwszy odcinek pierwszego sezonu serialu dokumentalnego „Niemowlęta” abonenci będą mogli obejrzeć 21 lutego. Ten serial przybliży przełomowe odkrycia naukowe, dzięki którym dowiadujemy się, jak niemowlęta odkrywają świat w pierwszym roku swojego życia.

Anime

1 lutego Netflix udostępni filmy z Studia Ghibli: „Laputa - podniebny zamek” (1986 r.), „Mój sąsiad Totoro” (1988 r.), „Podniebna poczta Kiki” (1989 r.), „Powrót do marzeń” (1991 r.), „Szkarłatny pilot” (1992 r.), „Szum morza” (1993 r.) i „Opowieści z Ziemiomorza” (2006 r.).

Dzień później będzie można obejrzeć inną anime: „Dragon Quest Your Story”. To historia o tym, jak Luca podąża śladami ojca, aby uwolnić matkę ze szponów Ladji. Jego jedyną nadzieją jest odnalezienie boskiego bohatera, który włada magicznym mieczem. Natomiast 6 lutego zadebiutuje w serwisie pierwszy odcinek pierwszego sezonu „Cagaster of an Insect Cage”. Trzydzieści lat temu ludzkość została zdziesiątkowana przez chorobę, która zmieniła zarażonych w krwiożercze owady. Jak w takim świecie poradzi sobie dwójka dzieci? Tego dowiedzą się widzowie serialu.

Ponad 17,3 mld na oryginalne treści

W czwartym kwartale ub.r. liczba subskrybentów Netflixa wzrosła o 8,76 mln do 167,09 mln. Platforma zanotowała 5,47 mld dolarów wpływów i 587 mln dolarów zysku netto. W USA pozyskała jedynie 420 tys. nowych klientów (wobec 1,53 mln rok wcześniej), co uzasadnia rosnącą konkurencją. Podkreśla też, że „Wiedźmin” okazał się najpopularniejszym z pierwszych sezonów jej seriali.

W 2019 roku Netflix wydał na zawartość programową rekordową kwotę 15 mld dolarów - wynika z danych firmy analitycznej BMO Capital Markets. Według prognoz ekspertów serwis nie zamierza ograniczać się w przyszłości w inwestowaniu w treści. W 2020 roku może to być kwota 17,3 mld, zaś w 2028 - 26 mld dolarów.

Platforma nie ujawnia, ilu płacących użytkowników ma w Polsce. Z szacunków Amper Analysis wynika, że może ich być 800 tys. Według badania Gemius/PBI w grudniu ub.r. Netflix miał w Polsce 5,3 mln realnych użytkowników i odnotował 77 mln odsłon.

Dołącz do dyskusji: Luty na Netfliksie: premiery seriali i filmów, kolejne sezony „Narcos”, „Van Helsinga” i „Outlandera” (lista nowości)

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Gonzalez
Netflix przejmuje studio Ghibli?? Chyba coś się wam pomyliło.
odpowiedź
User
kozo
Do kina na Chłopca i Wilka trzeba koniecznie, a Netflix to w miedzy czasie.
odpowiedź