SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Warszawa krytykowana za świąteczny plakat z życzeniami

Władze Warszawy opublikowały w social mediach świąteczny plakat z życzeniami bożonarodzeniowymi, który spotkał się z krytyką. - Próby doszukiwania się tu czegoś poza zimowym obrazkiem i pozytywnym, serdecznym przekazem świątecznym, są niezrozumiałe i bardziej świadczą o emocjach osób, które to robią niż o intencjach ratusza - zaznacza w rozmowie z Wirtualnemedia.pl rzeczniczka stołecznego magistratu Monika Beuth-Lutyk.

Dołącz do dyskusji: Warszawa krytykowana za świąteczny plakat z życzeniami

96 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
mat
Święta Bożego Narodzenia są chrześcijańskie z założenia. Dlaczego więc niektórzy robią szpagaty i tworzą takie dziwne "neutralne światopoglądowo" grafiki? Jeżeli ktoś jest innego wyznania albo nie obchodzi Bożego Narodzenia, to po co mu jakieś grafiki, kartki świąteczne, prezenty i cała ta otoczka? Nie uszczęśliwiajcie ludzi na siłę
Spróbuję wytłumaczyć. Święto jest religijne, ale także państwowe. Nie wszyscy wierzą w religijny wymiar, ale wszyscy mają tradycję, wolne dni, prezenty itd. Neutralny charakter życzeń, pozwala je zaadresować do wszystkich - wierzących, ateistów, hinduistów, muzułmanów. A wszyscy on mieszkają w Warszawie.
Myślę, że Hindusi czy Muzułmanie mają głęboko gdzieś twórczość urzędników pana Trzaskowskiego. Mają po prostu 2 dni wolnego i tyle ich te nasze święta obchodzą :-) To my na siłę próbujemy wszystkich uszczęśliwić, wyrzekając się własnej kultury.

hindusi i muzułmanie niech mieszkają u siebie i nie będą mieli problemu z Bożym Narodzeniem, a ateiści do roboty. Boże Narodzenie nie ma neutralnego charakteru tylko ściśle religijny i wszystką łącznie z prezentami z tego wynika.
odpowiedź
User
jk32
Litości ludzie, to jest styl Art-Deco. Zobaczcie sobie plakaty z lat 50. jak chcecie zobaczyć socrealizm. Pokażcie chociaż jeden w podobnym stylu.
odpowiedź
User
piekosz
Świetna stylistyka, brawo
odpowiedź