Prezydent zdecydował ws. KRRiT. Nie zgadza się z parlamentem
Andrzej Duda nie potwierdził odrzucenia przez Sejm i Senat sprawozdania Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji za 2023 rok. - Pan prezydent chce, aby te osoby, które dzisiaj w Krajowej Radzie zasiadają, kontynuowały swoją misję - podkreśliła szefowa jego kancelarii Małgorzata Paprocka.
Dołącz do dyskusji: Prezydent zdecydował ws. KRRiT. Nie zgadza się z parlamentem
Aby dokonać zmian w działalności telewizji publicznej konieczne jest przeprowadzenie zmian zgodnych z prawem czyli zmian obowiązujących ustaw i rozporządzeń na co potrzebna jest zgoda prezydenta. Działania pułkownika Sienkiewicza bez żadnego rozporządzenia z pominięciem obowiązujących ustaw na podstawie uchwały Sejmu (taki sam skutek prawny jak wypowiedzi uczestniczek konkursu Konkurs Miss Polonia w sprawie pokoju na świecie) jedynie na podstawie prawa ogólnego czyli Kodeksu Spółek Handlowych to jawna kpina z przestrzegania prawa. TK z jego ówczesnym prezesem prof. Andrzejem Zollem wydalo w 1995 roku orzeczenie, które jasno mowi, że minister kultury nie może samodzielnie decydować o kształcie rad nadzorczych spółek medialnych.
Tutaj się zgodzę te smieszne radyjka 357 i Nowy Swiat nie powinny dostac koncesji, ale jednak działaja. Konstytucję jak na razie łamie koalicja 13 grudnia zmieniajac prawo na podstawie nic nie znaczacych uchwał i opinii prawnych
Które sady? uPOlitycznione IUSTITIA?