Fałszywych informacji w internecie będzie przybywać. Opłacają się autorom, rozprzestrzeniają się w social media
- Zjawisko publikowania w sieci fałszywych newsów to rosnący problem także w Polsce, choć nie osiągnęło jeszcze takiej skali jak na Zachodzie. Fake news stają się powszechne, bo przynoszą korzyści finansowe autorom, a skuteczna walka z tym będzie wymagała zaangażowania w równym stopniu dziennikarzy i odbiorców - oceniają dla Wirtualnemedia.pl Bogusław Chrabota, Michał Broniatowski, Bartosz Węglarczyk, Filip Cieślak, Cezary Łazarewicz, Paweł Nowacki i Paweł Stremski.
Dołącz do dyskusji: Fałszywych informacji w internecie będzie przybywać. Opłacają się autorom, rozprzestrzeniają się w social media
A że gigantyczna manipulacja w kilku słowach,szacun. Co to było o jezuickich kłamstwach?O nie mówieniu całej prawdy? No cóż,a ja się dziwię.
I tak jeśli x.uzna,że fałszywe informacje to te,co przekazują rtamci,a te prawdziwe i z jak najlepszymi intencjami to te,co przekazuje on, tak tych,którzy pokazują kto sięnajbardziej oburza i jak x kłamie mozna nazwać obrońcami fałszywych informacji,nawet jeśli tamci ci źli piszą prawdę,albo krytycy pokazują tylko kto i być może czemu wychdoizi z tymi tezami.
NO i tyle by było o uczciwej dyskusji.
Na tej zasadzie mogę napisać:przeciwnicy dobrej zmiany bronią kłamstw uważanych za prawdę przez nich.
NIe ma tu żadnego komentarza,w którym ktoś bronilby fałszywych informacji.Ale jak edomagamy się od ludzi myślenia to trochę bardziej konsekwentnie.A do czego ci myślący dojdą i co czytają,komu wierzą...
Jak to mówią oskarżają kogoś o to co robią sami,teza nieraz prawdziwa,ale niaerz bzdurna,wręcz do patologicznych wniosków prowadząca.