Specjalne audycje
UroczystoŚci w OŚwięcimiu w RMF i Polskim Radio
Ponad czterdzieści oficjalnych delegacji z całego świata przyleciało na uroczystości 60 rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau, które odbywają się dzisiaj w Oświęcimiu.
Obchody rocznicowe dla Radia RMF FM relacjonuje pięciu dziennikarzy: Jan Mikruta, Konrad Piasecki, Krzysztof Zasada, Marcin Buczek i Maciej Grzyb. W trakcie uroczystości na antenie RMF FM emitowane będą reportaże na temat Oświęcimia, rozmowy z byłymi więźniami obozu zagłady, sylwetki i życiorysy najbardziej znanych z nich.
W trakcie obchodów 60 rocznicy wyzwolenia obozu, wszystkich kierowców podróżujących na południu Polski czekają spore utrudnienia. Z myślą o nich RMF FM przygotował specjalny serwis i informacje drogowe. Dodatkowo wszelkie informacje o zmianach w organizacji ruchu drogowego w Małopolsce są dostępne w specjalnym raporcie na stronach www.rmf.fm.
Również Polskie Radio SA transmitować będzie 27 stycznia 2005 r. przebieg uroczystości 60. rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau. Jedenastu dziennikarzy i siedmioosobowa ekipa dźwiękowców zadbają o obsługę radiową tego wydarzenia.
Informacje bieżące o wydarzeniach związanych z obchodami znajdą się w serwisach informacyjnych wszystkich czterech programów ogólnopolskich PR SA jak i na antenie Radia Polonia - Programu dla Zagranicy PR.
Gościem "Sygnałów dnia" w Programie 1 PR o godz. 7.15 będzie Prezydent RP Aleksander Kwaśniewski.
Na antenie Jedynki ok. godz. 10.20 wysłuchamy transmisji spotkania z młodzieżą w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie i wystąpienia obecnych tam prezydentów.
O godz. 14.30 rozpoczyna się transmisja uroczystości państwowych z terenu obozu KL Auschwitz-Birkenau.
Program 2 będzie informował o przebiegu uroczystości państwowych oraz wydarzeniach towarzyszących zgodnie ze swoim profilem kulturalno-społecznym. Koncert odbywający się 26 stycznia w Teatrze im. J. Słowackiego w Krakowie, odtworzony będzie w terminie późniejszym w Programie 2.
Swojego specjalnego wysłannika w Krakowie ma też Program 3. Jego obszerne relacje i korespondencje znajdą się w przedpołudniowym i popołudniowym "Zapraszamy do Trójki" oraz w serwisach informacyjnych.
W Polskim Radiu BIS adresowanym do młodzieży nadawane będą oprócz relacji, rozmowy z młodzieżą goszczącą w Krakowie. BIS-ka będzie także towarzyszyć krakowskiemu spotkaniu młodzieży w Teatrze im. J. Słowackiego.
Polskie Radio SA we współpracy z Telewizją Polską SA jest producentem dźwięku międzynarodowego (IFL) z przebiegu uroczystości w Krakowie i Oświęcimiu. Wyposaża także Centrum Prasowe w Krakowie w stanowiska sprawozdawcze dla 15 akredytowanych stacji radiowych z kraju i z zagranicy.
Dołącz do dyskusji: Specjalne audycje