Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce
Jaki jest Krzysztof Stanowski, wiemy wszyscy. Jednemu z najbardziej rozpoznawalnych dziennikarzy sportowych w Polsce trudno odmówić zmysłu biznesowego, ale liczba zwyczajnie niemądrych publicznych wypowiedzi, które padły z jego ust już dawno przekroczyła dopuszczalne normy. Trochę o to Stanowskiemu chodzi, by budować rozpoznawalność przez kontrowersje, ale gdzieś trzeba postawić granicę. I niechże nią będzie chociaż niewolnictwo!
Dziennikarz sportowy Tomasz Gorazdowski złożył w poniedziałek wypowiedzenie i po 25 latach pracy rozstaje się z radiową Trójką. Zdecydował się na to, ponieważ został przeniesiony z redakcji sportowej do działu analiz - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.
Serwis blogowy Blog.pl (należący do Grupy Onet-RAS Polska) z końcem stycznia 2018 roku zostanie zamknięty. - To efekt rosnącej roli mediów społecznościowych, które - jako centrum tworzenia społeczności i wymiany myśli w internecie - przejęły rolę blogów - mówi Wirtualnemedia.pl Paweł Jurek, dyrektor zarządzający segmentem Onet.
Krajowy Instytut Mediów ma w ciągu dwóch miesięcy przedstawić nowe badania dotyczące oglądalności telewizji. Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Maciej Świrski nie krył w Senacie zaniepokojenia panującymi na rynku trendami. Mówił o znaczącym odpływie młodych widzów do streamingu i ostrzegał przed sztuczną inteligencją.
Katarzyna Kasia i Grzegorz Markowski odchodzą ze „Szkła kontaktowego” TVN24 i dołączają do TVP Info - oboje potwierdzają Wirtualnemedia.pl swoje transfery. Mają przygotowywać nowy program w TVP Info.
Program Trzeci Polskiego Radia systematycznie skraca w ostatnich miesiącach czas przeznaczony na audycje autorskie. W letniej ramówce Trójki muzyka z playlisty jest obecna przez większość doby. Wypełniają ją głównie przeboje. A prezes Polskiego Radia zapowiadała, że stacja będzie otwarta na młodych twórców.
TVN Warner Bros. Discovery rozstaje się z wieloletnimi producentkami magazynu „Dzień dobry TVN”: kierującą redakcją programu Ewą Baj oraz Luizą Zając - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Jedyną producentką „Dzień dobry TVN” będzie teraz Dorota Malesa. Firma tłumaczy zmiany "nowym podejściem do organizacji i zarządzania produkcją w grupie".
Mimo, że Donald Tusk od miesięcy spotyka się wyborcami na wiecach w całym kraju, TVP Info nie pokazuje na żywo żadnego z nich, ograniczając się do wyimków i skrótów, opatrywanych komentarzami publicystów lub widzów. - Zadaję sobie pytanie, czy to „wygumkowywanie” Tuska z publicznych mediów działa i otóż ono działa - ocenia w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl prof. Wiesław Władyka. Medioznawca, członek KRRiT, prof. Tadeusz Kowalski podkreśla: - Mamy do czynienia z rodzajem faktycznego stanu bezprawia.
Program III Polskiego Radia obchodzi 62. urodziny. Z tej okazji od kwietnia dojdzie do zmian w ramówce stacji. Jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl, wróci audycja „Klub Trójki”, częściej będzie emitowane „Zapraszamy do Trójki” i pojawi się nowy prowadzący poranka.
Prowadzone w dziale informacji RMF FM postępowanie nie potwierdziło zarzutów mobbingu, ale stwierdziło jednak, że miały miejsce zachowania uznane za naruszenie kodeksu postępowania firmy - podała Grupa Bauer Media. W związku z tym z firmą rozstaje się dyrektor działu informacji Marek Balawajder.
Korespondent Telewizji Polskiej w Niemczech Cezary Gmyz nie dostał pensji ani ryczałtu na prowadzenie placówki w styczniu, chociaż ma obowiązującą umowę z nadawcą. - Nie jestem jedyną osobą w takiej sytuacji. Podejrzewam, że są w niej setki osób - mówi Gmyz portalowi Wirtualnemedia.pl.
Dziennikarka Helena Łygas na łamach Wirtualnej Polski skrytykowała Filipa Chajzera za zmuszanie nieznajomych kobiet do pocałunku w programie „Ameryka Express”. W odpowiedzi Chajzer zamieścił na Facebooku zdjęcie dziennikarki, zarzucając jej, że wysunęła swoje zarzuty jedynie po to by zdobyć czytelników. Przeprosił też osoby urażone tym, że w programie całował nieznajome kobiety.
Jacek Kurski śpiewał i grał dla niej na gitarze. Lech Kaczyński miał jej grozić, że "ją wykończy, a ona tego pożałuje". W sieci dostało jej się za to, że ostatnio atakowała Tuska, a prezydenckiego ministra potraktowała zbyt łagodnie. Monika Olejnik, prowadząca "Kropkę nad i" nieprzerwanie od ponad 15 lat w TVN24, nadal wzbudza emocje. - Ona była, jest i będzie jedną z najważniejszych dziennikarek 30-lecia - mówi o niej Bogusław Chrabota, redaktor naczelny "Rzeczpospolitej".
Agnieszka Kamińska, zdymisjonowana z funkcji prezes Polskiego Radia przez nową radę nadzorczą, uważa, że zmiany w radzie nadzorczej i zarządzie spółki przeprowadzono wbrew prawu. Złożyła w tej sprawie wnioski do Krajowego Rejestru Sądowego i Sądu Okręgowego.
Pierwsze odcinki nowej serii „Jaka to melodia?” ogląda w telewizyjnej Jedynce średnio 630 tys. widzów. Rok wcześniej program gromadził o 150 tys. oglądających więcej, ale jego udział w grupie komercyjnej pozostał bez zmian. Teleturniej od tego sezonu znów prowadzi Robert Janowski, który zastąpił Rafała Brzozowskiego.
Stacja wPolsce24 (Fratria), z wieloma dziennikarzami poprzednio związanymi z Telewizją Polską, w poniedziałek o godz. 7 rozpoczęła nadawanie na MUX-8 naziemnej telewizji cyfrowej. - 19.30 nie będzie już mętna i bez wyrazu, bo wystartowała nowa stacja wPolsce24 - stwierdził Michał Adamczyk na początku „Wiadomości”.
Były dziennikarz radiowej Trójki Tomasz Michniewicz może zostać nowym dyrektorem tej stacji. - Faktycznie odbyłem wstępne rozmowy - mówi Michniewicz portalowi Wirtualnemedia. I zapewnia: To nie może być odbudowa Trójki w myśl „próbujemy przywrócić to, co było kiedyś”.
W niedzielnych „Faktach po Faktach” w TVN24 były poseł Władysław Frasyniuk porównał funkcjonariuszy Straży Granicznej do psów i śmieci, a prowadzący Grzegorz Kajdanowicz dziwił się, że nie chcą ujawniać swoich danych osobowych. Wielu komentujących skrytykowało nie tylko słowa Frasyniuka, lecz także zachowanie dziennikarza TVN. - Wyrażamy ubolewanie, że zabrakło stanowczej, krytycznej wobec używanych zwrotów, reakcji ze strony prowadzącego program - stwierdziła redakcja TVN24.
Pierwsze sześć wydań „Jaka to melodia?” z Norbim jako prowadzącym oglądało średnio 1,35 mln osób. Teleturniej notuje mniejszą widownię i niższe udziały w rynku niż gdy prowadził go Robert Janowski.
Portal OKO Press w dziennikarskim śledztwie opisuje rzekome związki radia RMF FM z koncernem Orlen. Wskazuje m.in. na prywatną znajomość dziennikarza stacji Krzysztofa Berendy z wiceprezesem koncernu Adamem Burakiem. Portal ujawnił, że żona szefa informacji RMF FM Marka Balawajdera została w ostatnich latach zatrudniona w roli dyrektorki w czeskiej spółce córce Orlenu oraz w radzie nadzorczej spółki skarbu państwa Rosomak SA. W przesłanym portalowi Wirtualnemedia.pl oświadczeniu rzecznik Grupy RMF informuje, że publikacja jest analizowana przez prawników stacji. Zarzuty odpiera także Orlen.