Robert Kozyra: jeśli Czesi chcą odzyskać swoje pieniądze muszą wymienić całe kierownictwo nie tylko Eurozetu
Francuski koncern Lagardère podpisał umowę sprzedaży firmie Czech Media Invest swoich rozgłośni stacji radiowych w Polsce, Czechach, Rumunii i na Słowacji. Kwota transakcji to 73 mln euro. O komentarz poprosiliśmy Roberta Kozyrę, byłego redaktora naczelnego i prezesa Radia Zet.
Dołącz do dyskusji: Robert Kozyra: jeśli Czesi chcą odzyskać swoje pieniądze muszą wymienić całe kierownictwo nie tylko Eurozetu
Babcia, już w 2000 roku było oczywiste, że nie ma miejsca na dwa Eremefy. Robert uznał, że jest, co zakończyło się 'Grupą 28'. Z wielką szkodą dla radiowego rynku medialnego i słuchaczy, bo ZET było do 2000 komercyjną trójką. Szef radia uznał, że nie ma miejsca w stacji np. dla Ewy Toczek, która JetZET-em wychowała muzycznie całe pokolenie obecnych 30/40 latków. Ale przy jej programie trudno było sprzedać reklamy na upławy, pieczenie i swędzenie. Mało kto pamięta, że to był też moment, kiedy głos ZET czyli Marzena Chełminiak zasiił na chwilę RMF... Teraz ZET ma tylko jedną drogę. 6-18 zarabiać na utrzymanie, a 18-6 na wizerunek grając o 180 stopni inaczej niż RMF.