SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nadawcy radiofonii komercyjnych negatywnie o technologii DAB+. „Nie ma przyszłości”

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zakłada, że wkrótce ruszy proces cyfryzacji radia - w II połowie tego roku ruszą konkursy na lokalne multipleksy cyfrowe w 34 miastach. O częstotliwości będą mogli ubiegać się zarówno nowi, jak i obecni już na rynku nadawcy lokalni i regionalni. Natomiast o technologii DAB+ z dużym dystansem wypowiadają się ogólnopolskie rozgłośnie radiowe.

Dołącz do dyskusji: Nadawcy radiofonii komercyjnych negatywnie o technologii DAB+. „Nie ma przyszłości”

70 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
radiofan
Czy w Polsce są jeszcze prawdziwe stacje lokalne? Może kilka się ostało jak Muzyczne Radio Jelenia Góra. Większość została już dawno sprzedana, sformatowana, usieciowiona i przemielona np. na Eskę, Złote Przeboje, Pogodę itd. Odbiorników DAB+ nikt nie chce kupować, bo w przeciwieństwie do najtańszych smartfonów są drogie. W odbiorniku DAB+ mogę tylko słuchać radia, w smartfonie słucham radia, czytam wiadomości, sprawdzam pocztę, zrobię zdjęcie, zadzwonię i zrobię o wiele więcej. Najtańsze smartfony są praktycznie w tej samej cenie, co przeciętny odbiornik DAB+ z dwoma głośnikami.
W ostatnich latach jest prawdziwy wysyp niezależnych lokalnych stacji radiowych, więc akcja zabijania poprzez usieciowienie nie odebrała Polakom lokalnego radia. Wystarczy poszukać, pojeździć autem po Polsce aby się o tym przekonać. Dla ułatwienia takie stacje nadają np. w Bielsku Białej, Nysie, Suwałkach, Skierniewicach, Sieradzu, Stargardzie, Bogatyni, Wrześni, Żninie, Lesznie, Chełmie, Radomiu, Kępnie, Gnieźnie, Tczewie, Malborku, Nakle, Kaliszu, Kołobrzegu, Włocławku, Gliwicach, Piekarach Śląskich, Raciborzu, Kędzierzynie - Koźlu .... itp.
0 0
odpowiedź
User
Rozczarowany
Trzeba bylo stworzyc Radio Mundial w DAB+ zeby zachecic odbiorcow do nowej technologii...a nie tworzyc jakies niszowe stacje typu Radio Chopin! Brak strategicznego myslenia...Sport napedza sluchalnosc i ogladalnosc i czy nam sie to podoba czy nie trzeba sie z tym pogodzic i wyciagac wnioski!
0 0
odpowiedź
User
Piotr
Co to całe DAB daje. W porównaniu do DVB-T nie daje praktycznie nic. DVB-T dało lepszy zasięg, idealną jakość, jakość HD i DD, kilkadziesiąt kanałów (których i tak nikt nie ogląda) itp. itd. DAB zwiększy tylko ilość dostępnych częstotliwości których i tak nikt nie będzie używał.

Głuchym, to może i nic nie daje. Jednak jak ktoś słucha i słyszy, to różnica jest dramatyczna. Moim zdaniem Dwójki PR nie da się słuchać na FM, bo muzyka ginie w morzu szumu, a w DAB+ jest wspaniale...
0 0
odpowiedź