Plan likwidatora dla regionalnych stacji radiowych Polskiego Radia: zbadać, wdrożyć i naprawić
Działacze PiS i entuzjaści „dobrej zmiany” protestują przeciwko postawieniu w stan likwidacji lokalnych rozgłośni radiowych Polskiego Radia. Ich pracownicy widzą w tym szansę na ukrócenie „cenzury, mobbingu, kolesiostwa i wszechobecnej amatorszczyzny, które są znakiem odchodzącej ekipy”. A w regionalnych spółkach działa likwidator. - Rolą likwidatora jest zbadanie sytuacji finansowej spółek i wdrożenie procesów naprawczych. Dopóki to nie nastąpi, finansowanie rozgłośni powinno odbywać się na dotychczasowych zasadach – mówi Wirtualnemedia.pl adwokat Paweł Kusak.
Dołącz do dyskusji: Plan likwidatora dla regionalnych stacji radiowych Polskiego Radia: zbadać, wdrożyć i naprawić
Trzeba się cieszyć z likwidacji Polskiego Radia, bo w niektórych regionach udział tych stacji w rynku spadł poniżej 10 proc. W innych krajach media publiczne skupiają prawie 50 proc. słuchaczy. Czyli idzie zrobić media publiczne tak, że będą atrakcyjne dla słuchaczy i spełniają misję.
No właśnie przychody nie rosły, bo nie byłyby problemy teraz z utrzymaniem stacji. Utrzymałby się z reklam. Rosły tylko przychody ze sprzedaży papierów skarbowych.
Piszesz bzdury. Polskie Radio nie jest nic warte, jeżeli nie generuje przychodów. Audytorium 17 miało szansę na generowanie przychodów dla stacji regionalnych, ale ze względu na niskie wyniki słuchalności tych przychodów w wielu stacjach brakuje. Kto jest odpowiedzialny za to, że część stacji Polskiego Radia przez ostatnie 8 lat straciło połowę słuchaczy? Nie ludzie tam zatrudnieni szukają odpowiedzialność u siebie.
Restrukturyzacja może doprowadzić do połączenia jednostek regionalnych radia i telewizji. Przecież ośrodki regionalne woj. kujawsko-pomorskim, pomorskim, warmińsko-mazurskim i zachodniopomorskim mogą mieć jednego prezesa i jedną rade nadzorczą a produkować 4 programy regionalne. Radio i telewizja nie potrzebują wysyłać osobno ekipę do jakiegoś zdarzenia. Zagranicą media publiczne wysyłają jednego reportera, który relacjonuje wpierw dla internetu, później dla radia i występuje w wieczornych wiadomościach telewizyjnych. W Polsce telewizja i radio wysyłają osobno reporterów w Słupsku konkurują ze sobą dwie stacje regionalne.