SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

KRRiT krytykuje zmiany w mediach publicznych i liczy na nową ustawę. „Pracę w TVP i PR straciło ponad 100 osób”

- Skala zwolnień w mediach publicznych jest bezprecedensowa - przekonuje Jan Dworak, przewodniczący KRRiT, wyliczając, że zwolniono z nich ostatnio ponad 100 osób. Liczy on, że sytuację w mediach publicznych poprawi nowa ustawa medialna, którą przygotowali posłowie PiS.

Dołącz do dyskusji: KRRiT krytykuje zmiany w mediach publicznych i liczy na nową ustawę. „Pracę w TVP i PR straciło ponad 100 osób”

32 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ojciec
Kiedy ta morda odejdzie w sina dal
odpowiedź
User
MP
Życzę sobie, by obecna KRRiT nie straciła szansy siedzieć cicho...
odpowiedź
User
Co działo się w TVP za rządów PO ?
Tak Platforma niszczyła media publiczne. Znanych dziennikarzy wyrzucali, lizusów odznaczali.

Po przejęciu władzy przez PO i PSL w 2007 r. rządzący przystąpili do bezwzględnego monopolizowania mediów. Wyrzucili nie tylko szefów spółek nadawców publicznych, znanych dziennikarzy, ale i szeregowych pracowników podejrzewanych o związki z IV RP.

Dziwnym trafem brakuje w ogóle informacji o czystkach, które nastąpiły po 2007 r., kiedy PiS straciło władzę. O tym, co wówczas się działo, przypomniała z trybuny sejmowej była dziennikarka TVP, poseł Joanna Lichocka. Wymieniła zwolnionych dziennikarzy – Bronisława Wildsteina, Rafała Ziemkiewicza, Krzysztofa Skowrońskiego, Marka Pyzę, Anitę Gargas, Katarzynę Hejke, Tomasza Sakiewicza, Jacka Sobalę, Michała Karnowskiego, Annę Sarzyńską, Piotra Skwiecińskiego, Wandę Zwinogrodzką, Artura Dmochowskiego i wielu innych. (niezalezna.pl)

Za kadencji prezesa TVP Juliusza Brauna z nominacji PO przeniesiono 411 pracowników Telewizji Polskiej (dziennikarzy, montażystów, charakteryzatorów, grafików) do firmy LeasingTeam . Zagwarantowano im tam pracę przez rok, a celem operacji było zachęcenie ich do przejścia na samozatrudnienie i obniżenie kosztów. Wiosną 2015 roku LeasingTeam zaczął zwolnienia grupowe mające objąć ok. 100 z tych osób.
(wirtualnemedia.pl)

Przeniesienie dziennikarzy Telewizji Polskiej do zewnętrznej firmy LeasingTeam zostało przez Najwyższą Izbę Kontroli uznane za groźny precedens. (www.press.pl)
odpowiedź