Zasady przyznawania stypendium określa uchwała nr 389/12 Rady Miasta Torunia z dnia 6 września 2012 r. zmieniona uchwałą nr 724/14 Rady Miasta Torunia z dnia 20 marca 2014r. Wzory druku wniosku o stypendium, zasady i tryb ich przyznawania można znaleźć na stornie internetowej urzędu www.torun.pl w zakładce „Jak załatwić sprawę w urzędzie”.
Stypendium przyznawane jest na realizację przedsięwzięć rozumianych jako nowe, dotychczas nie przedstawiane lub nie upubliczniane, indywidualne autorskie dzieła lub projekty w następujących dziedzinach: literatura, muzyka, plastyka, teatr, film, taniec, fotografia Mogą się o nie ubiegać również osoby zajmujące się upowszechnianiem i ochroną dóbr kultury. Ponadto stypendystami mogą stać się osoby, które chcą podjąć dodatkową edukację artystyczną, studia lub staż, a także udoskonalić swoje umiejętności i zdolności twórcze. Stypendium nie przyznaje się na przygotowanie prac licencjackich, magisterskich i doktorskich oraz na zakupy środków trwałych np. instrumentów, sprzętu, urządzeń i wyposażenia.
Ubiegający się o stypendium nie mogą przekroczyć 35 roku życia. Jedna osoba może w ciągu roku otrzymać tylko jedno stypendium, a wszyscy stypendyści zostaną rozliczeni z realizacji swoich programów. Opiniowanie wniosków przez Komisję ds. Stypendiów Miasta Torunia w dziedzinie kultury odbywa się na podstawie oceny dotychczasowej pracy oraz programu stypendium. Komisja bierze pod uwagę m.in. oryginalność i atrakcyjność przedsięwzięcia, ewentualne korzyści z realizacji stypendium zarówno dla stypendysty jak i przyznającego stypendium, zasięg projektu, związek z Toruniem.
Wnioski należy składać w Wydziale Kultury Urzędu Miasta Torunia (ul. Wały Gen. Sikorskiego 10) do 30 września 2015 r. do godz. 15.30.
Zasady i tryb przyznawania stypendium
Wniosek