Stworzenie gry promującej nowy superkomputer Tryton było zadaniem uczestników maratonu programistycznego pt. "Sprint to the game” – pierwszej części akcji „Digital Triathlon”, organizowanej przez Centrum Doskonałości NIWA.
Jak podkreślają organizatorzy konkursu nazwa klastra – Tryton – ustalona została głównie z uwzględnieniem marynistycznej proweniencji. Uczestnikom maratonu programowania gier udało się odkryć również inne „twarze” Trytona. Opracowując grę, konkursowicze mieli bowiem w sposób kreatywny uwypuklić nazwę Tryton.
W grach Tryton jawi się m.in. jako władca podwodnego terytorium, który w typowej "strzelance" rozprawia się z agresorami albo jako istota o mieszanej budowie pół ryby, pół komputera, która broni się przed atakiem nerdów. Tryton przybiera także postać księżyca Neptuna, do którego próbuje dotrzeć bohater, który mierzy się z nieważkością. W jednej z gier pojawia się nawiązanie do muzyki, gdzie Tryton to stworzony przez diabła interwał zakazany w dawnej muzyce kościelnej. Odgrywany jest w grze muzycznej pt. „Tryton Hero” przez organistę atakowanego przez przedstawicieli inkwizycji.
Maraton „Sprint to the game” odbył się 30 maja 2015 r. w laboratoriach Wydziału Elektroniki Telekomunikacji i Informatyki PG. Wówczas 28 osób skupionych w 7 reprezentacjach spędziło 12 godzin na rozwijaniu swoich koncepcji. Jury wyłoniło 3 zwycięskie zespoły. Najlepsza okazała się ekipa, która zaprezentowała wielowymiarową interpretację Trytona jako traszki, która ewoluuje do postaci superkomputera. Wszyscy członkowie zwycięskiego zespołu otrzymali po 1000 zł.
Drugie miejsce przypadło w udziale studentom programu Erasmus, którzy w swej grze umieścili bohatera w środowisku usianym administracyjnymi pułapkami, by zbierał fundusze na zakup nowego sprzętu. Z kolei na trzecim miejscu uplasowała się drużyna, która zrealizowała w grze pomysł rozwijania postaci, która finalnie rozprawia się z broniącymi swej pozycji wysłannikami Galery (poprzednika Trytona).
Skład nagrodzonych zespołów
-
Pierwsze miejsce: Dominik Pielak (lider), Marlena Kondrat, Łukasz Koper, Jarosław Dziekan
-
Drugie miejsce: Oleg Kovalov (lider), Oleksandr Demchenko, Daria Khimych
-
Trzecie miejsce: Krzysztof Janik (lider) , Seweryn Janik, Katarzyna Kusz, Karol Rynasiewicz
Polecamy!
Trwa kolejny etap "Digital Triathlon". Nagrodą w konkursie „Seeds for the Future” są warsztaty technologiczne i kulturoznawcze w Chinach. Konkurs ten adresowany jest do studentów, którzy chcą sprawdzić się indywidualnie. Od 25 maja do 22 czerwca, w ramach projektu „Seeds for the Future”, którego organizatorem jest Huawei Polska, studenci mają czas na przygotowanie eseju zawierającego odpowiedź na pytanie: „Jakie nowe interfejsy adaptujące się do potrzeb ludzi starszych pozwolą im korzystać z urządzeń cyfrowych?”
Więcej informacji o konkursie znajduje się na stronie internetowej "Digital Triathlon".
dostarczył infoWire.pl