Odczarowanie słowa design i przełamanie barier w jego definiowaniu to najważniejszy cel II edycji Projektowego Czerwca. Pod hasłem Zjednoczeni designem organizatorzy festiwalu zachęcają do spotkania wszystkich zwolenników wzornictwa począwszy od firm, ośrodków edukacyjnych, galerii, projektantów i wreszcie mieszkańców – uczestników życia społecznego. Tegoroczna inauguracja wydarzenia odbyła się w Dobrotece – instytucji skupiającej w sobie ponad 200-letnią tradycję w wytwarzaniu dobrodzieńskich mebli. O charakterze Dobroteki świadczy także znajdująca się w niej przestrzeń warsztatowa i showroom oraz Laboratorium Apartament Przyszłości, które niedługo zostanie oddane do użytku.
Organizatorzy Projektowego Czerwca doskonale wiedzą, że design nie wyklucza użytkowania, dlatego tegorocznej edycji festiwalu towarzyszy szereg warsztatowych wydarzeń budujących świadomość dobrego wzornictwa wśród ich uczestników. Na uwagę zasługują z pewnością Dni Otwartych Pracowni, podczas których będzie się można dowiedzieć, jak powstają akcesoria z porcelany i bursztynu, czy Letnia akademia gier – zorganizowana dla studentów kierunków i specjalności związanych z projektowaniem gier. Nie zabraknie także licznych konkursów, wystaw, wykładów, obron prac dyplomowych oraz szeregu imprez towarzyszących.
W przygotowania Projektowego Czerwca aktywnie włączyła się także firma Roca, posiadająca w swoim DNA wyznaczanie trendów w projektowaniu wnętrz. Aby przybliżyć szerokiej publiczności design, firma razem z Zamkiem Cieszyn zorganizowała konkurs Śląska Rzecz na najbardziej innowacyjne i użyteczne produkty, projekty graficzne i usługi wdrożone na Śląsku. Roca wspiera także Silesia Bazar, czyli targi polskiej i śląskiej mody tworzonej przez młodych i niezależnych dizajnerów. Swoje projekty zaprezentują oni w Katowickim Spodku, który w tym dniu stanie się mekką oryginalnych i twórczych rozwiązań.
Więcej informacji oraz harmonogram wydarzenia na stronie: http://czerwiecprojektowy.pl/