Kolekcja Fundacji Sztuki Polskiej ING powiększyła się o nowe prace artysty młodego pokolenia. Do kolekcji włączono dwa obrazy Katarzyny Przezwańskiej.
Katarzyna Przezwańska urodziła się w 1984 roku w Warszawie, gdzie mieszka i pracuje. Jest absolwentką Wydziału Malarstwa warszawskiej ASP. W swojej pracy nawiązuje do modernizmu, w sposób w jaki nigdy wcześniej nie był on postrzegany w polskiej sztuce. W przeciwieństwie do polskich artystów debiutujących po 2000 roku, jej prace odnoszą się do modernizmu z okresu heroicznego, wciąż wypełnionego optymizmem, nadzieją i jasnymi kolorami. Prace w kolekcji Fundacji Sztuki Polskiej ING wyznaczają wyraźny punkt zwrotny w karierze artystki. Rzeźby, instalacje czy interwencje architektoniczne, z którymi artystka była dotychczas kojarzona, odchodzą na drugi plan. Przezwańska wraca do malarstwa, które studiowała. Obrazy wykonane są na płycie MDF. Wykorzystując nietypowe materiały takie jak lakiery poliuretanowe i szklące, artystka stawia pytanie o formę, jaką może przybrać współczesne malarstwo i o to, czy w erze szybkich zmian w obszarze społecznym i kulturowym zajmowanie się nim ma jeszcze sens. Prace te można interpretować również w duchu sztuki postinternetowej, są "sztuką po technologii". Tradycyjne techniki zanikają, a źródłem tych obrazów jest estetyka programów graficznych.
Nowe prace w kolekcji to:
„Bez tytułu” (2015 / MDF, farba akrylowa, lakier szklący / 72 x 72) oraz
„Bez tytułu” (2015 / MDF, blacha stalowa, lakier szklący / 72x72).
Fundacja Sztuki Polskiej ING od 2000 roku gromadzi dzieła polskich artystów współczesnych. Kolekcja, składająca się obecnie ze 159 prac, jest rozbudowywana przede wszystkim o prace twórców młodego pokolenia. Fundacja realizuje również projekty wystawiennicze i wydawnicze. Więcej informacji na temat Fundacji Sztuki Polskiej ING na stronie www.ingart.pl
dostarczył infoWire.pl