Zamek Królewski w końcu trafił do czołówki „Wiadomości” (wideo)
Od wtorku 16 lutego br. czołówka „Wiadomości” TVP1 kończy się ujęciem z przelotem nad Zamkiem Królewskim w Warszawie. Zastąpił on Pałac Kultury i Nauki, który stopniowo był usuwany z elementów oprawy programu. Lekko zmieniona została znów oprawa muzyczna serwisu.
W pierwotnej wersji czołówki „Wiadomości”, wprowadzonej w styczniu ub.r. przelot nad trzema miastami (Gdańskiem, Krakowem i Warszawą) kończył się na ujęciu z Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie i zbliżeniu na zegar na jego wieży. Po zmianie kierownictwa programu 12 stycznia br. (jego szefem została wtedy Marzena Paczuska) czołówka została skrócona o ostatnie ujęcie, kończyła wówczas się na ogólnym widoku na centrum stolicy (pojawiał się tam niewielki PKiN wśród innych budynków).
Od wczoraj przelot nad Warszawą w czołówce „Wiadomości” kończy się zbliżeniem na Zamek Królewski i jego wieżę z zegarem, a Pałacu Kultury i Nauki już w ogóle w tle nie ma. Nastąpił też kolejny lifting muzyki z czołówki.
Wcześniej, bo już 10 stycznia br. nastąpiła zmiana grafiki na ekranie w studiu „Wiadomości”. Zegar z wieży Zamku Królewskiego w Warszawie zastąpił wtedy zegar z wieży PKiN.
Wizerunek Pałacu Kultury i Nauki zniknął z oprawy serwisu TVP1, bo - według nowych władz TVP - jest on symbolem komunistycznej władzy. Prezes TVP Jacek Kurski informując o usunięciu zdjęcia zegara z PKiN z ekranu za prezenterem „Wiadomości” nazwał budynek „pałacem im. Stalina” (taką nazwę nosił on w czasach PRL).
Z danych Nielsen Audience Measurement wynika, że średnia oglądalność „Wiadomości” TVP1 w styczniu br. wyniosła 3,7 mln widzów.
Dołącz do dyskusji: Zamek Królewski w końcu trafił do czołówki „Wiadomości” (wideo)
W przeszłości był to Pałac Kultury i Nauki im. Józefa Stalina. Pałac stanowił według radzieckiej propagandy „dar narodu radzieckiego dla narodu polskiego”.