SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Viaplay nakręci w Polsce seriale o morderczyniach, żołnierzach i przemocy domowej

Platforma streamingowa Viaplay zapowiada, że wyprodukuje w Polsce trzy seriale: „Polskie morderczynie” (na podstawie książki Katarzyny Bondy), „Czarny pies” oraz „Wolność jaskółki” (na podstawie powieści Pauli Er).

Katarzyna Bonda, autorka "Polskich morderczyń"Katarzyna Bonda, autorka

Serial „Polskie morderczynie” zostanie wyprodukowany przez Paprika Studios Poland należące do NENT Group, właściciela Viaplay. Książka reportażowa o takim tytule przedstawia historie bardzo różnych kobiet, z których każda popełniła morderstwo. Jej autorka Katarzyna Bonda to obecnie najpopularniejsza pisarka kryminałów w naszym kraju, jej sprzedały w ponad 2 mln egz., książki ukazały się łącznie w 15 krajach.

„Czarny pies” będzie psychologicznym dramatem sensacyjnym o polskich weteranach powracających z wojen w Afganistanie i Iraku. Po zakończeniu misji, żołnierze muszą stawić czoła innym wyzwaniom: mierzyć się z biedą oraz fizycznymi i psychicznymi bliznami, a także korupcją wśród byłych dowódców.

„Czarny pies” będzie składał się z sześciu odcinków. Za realizację odpowiada ATM Grupa, a pomysłodawcą jest Artur Kowalewski, który jako producent ma w dorobku m.in. „Watahę”.

Z kolei serial inspirowany debiutancką powieścią Pauli Er „Wolność jaskółki” wykorzystuje innowacyjną strukturę narracyjną, aby przedstawić niszczycielski wpływ przemocy domowej. Historia Olgi, której pozornie szczęśliwe małżeństwo skrywa mroczną rzeczywistość, opowiedziana jest z perspektywy różnych postaci, których losy przeplatają się w trakcie sześciu odcinków. Autorką scenariusza „Wolności jaskółki” jest Agnieszka Kru, serial zostanie wyprodukowany przez Opus TV.

NENT Group nie podaje na razie, kiedy seriale „Polskie morderczynie”, „Czarny pies” i „Wolność jaskółki” pojawią się na platformie Viaplay.

- Sposób w jaki opowiadamy historie, jest nagradzany oraz porusza widzów na całym świecie, dlatego nie możemy doczekać się by móc wykorzystać nasze unikalne umiejętności w rozwijaniu polskich produkcji Viaplay Originals - komentuje Filippa Wallestam, chief content officer w NENT Group.

- Chcemy odgrywać pozytywną i długofalową rolę w polskim przemyśle kreatywnym oraz współpracować z najlepszymi twórcami – niezależnie od tego czy są znani już dziś, czy będą znani dopiero jutro. Jak pokazują trzy pierwsze polskie produkcje fabularne, opowiadane przez nas historie będą inne, prowokujące do myślenia, lecz także rozrywkowe - zapowiada.

Na Viaplay także filmy, seriale i „Fort Boyard”

Platforma Viaplay ruszyła w Polsce we wtorek. Miesięczny dostęp kosztuje 34 zł, w ramach promocji przez pierwsze 30 dni można korzystać za darmo.

W ofercie Viaplay jest ponad 70 produkcji oryginalnych, m.in. seriale „Kochaj mnie”, „Max Anger”, „Wisting”, „Pod osłoną mroku”, „Honor” i „Box 21”. Platforma będzie też oferować treści od amerykańskich producentów i nadawców NBCUniversal, Sony, MGM oraz CBS, m.in. seriale „New Amsterdam”, „Chicago”, „The Good Doctor”, „S.W.A.T.”, „Hawaii Five-0” i „Opowieść podręcznej”, a także serie filmów „Spider-Man”, „Faceci w czerni”, „Mission: Impossible”, „Bourne”, „Bridget Jones” i „Indiana Jones”.

Oferta dla dzieci będzie obejmować m.in. seriale „Psi Patrol”, „Świnka Peppa” oraz „SpongeBob Kanciastoporty”.

Platforma zapowiedziała też pierwszą produkcję niesportową w Polsce: jesienią br. pokaże nową edycję programu rozrywkowego „Fort Boyard”.

Viaplay z ligą niemiecką, angielską i Formułą 1

W listopadzie ub.r. właściciel Viaplay nabył prawa do transmisji niemieckiej ligi piłkarskiej Bundesliga przez cztery lata, do końca sezonu 2024/25. Pod koniec kwietnia umowę przedłużono o kolejne cztery lata, do sezonu 2028/29.

Wiosną br. NENT Group kupiła prawa do transmisji w Polsce i paru innych krajach piłkarskiej Ligi Europy i Ligi Konferencji przez trzy sezony: 2021/22, 2022/23 i 2023/24. Na Viaplay będzie też można oglądać mecze eliminacji w strefie afrykańskiej do piłkarskich mistrzostw świata 2022 oraz trzy ligi piłkarskie kobiet.

Na początku maja Viaplay zapowiedziała, że w latach 2023-25 będzie transmitować, m.in. w Polsce, Formułę 1. Natomiast na początku lipca pozyskała prawa do transmisji od połowy 2022 do połowy 2028 roku angielskiej ligi piłkarskiej.

Ponadto Viaplay będzie transmitować m.in. eliminacje w strefie Afryki do piłkarskiego mundialu w 2022 roku, turniej Copa America w 2024 roku (plus mecze towarzyskie reprezentacji Brazylii i Argentyny), mundial w piłce nożnej kobiet w 2023 roku, rozgrywki golfowe US Open, spotkania piłki ręcznej Bundesligi, mecze koszykówki FIBA EuroLeague Women, a także turnieje snookera, pool bilarda oraz dartów PDC.

Od połowy lipca szefem polskiej redakcji sportowej Viaplay jest Paweł Wilkowicz, poprzednio redaktor naczelny Sport.pl.

Dołącz do dyskusji: Viaplay nakręci w Polsce seriale o morderczyniach, żołnierzach i przemocy domowej

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Maruuo
Nie!!!
odpowiedź
User
Telewidz
Ojej co za skandalizujące seriale . My , identyfikujący się z bohaterami paradokumentu "google box - przed telewizorem" , z niecierpliwością czekamy na te seriale. Chipsy i coca-cola już kupione. Nowe kanapy z Agata Meble też .
odpowiedź
User
Rudy na 102
Morderczynie, żołnierze i przemoc - toż to Żołnierze wyklęci, może Polska Fundacja Porodowa wyskoczy z hajsu?
odpowiedź