Twitter wprowadza opcję wyciszania hejtu, można z niej korzystać także w Polsce
Serwis wprowadził w serwisie nową opcję blokującą mowę nienawiści na kontach użytkowników. Dzięki niej właściciel profilu może określić jakie treści nie będą pojawiać się w głównym oknie jego Twittera.
An update on the progress we've made in addressing online abuse: https://t.co/0Za3Sf6EOd
— Twitter (@twitter) 15 listopada 2016
Dzięki nowej funkcji Twitter oddaje w ręce użytkowników większą kontrolę nad tym, co ma się pojawiać na ich kontach w postaci tweetów od innych osób korzystających z platformy. System pozwala użytkownikowi na określenie jakie słowa lub określenia nie mogą pojawić się w tweetach trafiających do strumienia wpisów na jego koncie.
Dzięki temu zablokowane mogą być np. tweety zawierające treści rasistowskie czy homofobiczne. W filtr można wpisać dowolną liczbę słów, a cały system może oprócz walki z hejtem spełniać także rolę moderatora na koncie, gdyż użytkownik może filtrować np. hasztagi związane z konkretnym wydarzeniem.
Oprócz wprowadzenia antyhejterskiej opcji Twitter zapowiada, że udoskonalił własne systemy zgłaszania przejawów mowy nienawiści w serwisie i reagowania na te doniesienia. W komunikacie podkreślono, że zastosowane obecnie rozwiązania nie doprowadzą natychmiast do uwolnienia Twittera od hejtu, są natomiast elementem szerszej strategii mającej skutkować oczyszczeniem serwisu z agresywnych wypowiedzi.
Aby włączyć na koncie opcję filtrowania i blokowania tweetów użytkownik musi przejść do Ustawień, a następnie wybrać Powiadomienia.
W następnym kroku użytkownik musi kliknąć na opcję Wycisz wybrane słowa w powiadomieniach. W kolejnym kroku może wpisać konkretne słowa lub wyrażenia. Tweety zawierające wskazane frazy nie będą pojawiać się więcej w powiadomieniach na koncie.
Want to stop getting notifications for Tweets that contain certain words, usernames, or hashtags? We're giving you that control. pic.twitter.com/awoNHUYbTG
— Safety (@safety) 15 listopada 2016
Dołącz do dyskusji: Twitter wprowadza opcję wyciszania hejtu, można z niej korzystać także w Polsce