Nowy publicysta „Sieci”. Wcześniej w TVP i „Do Rzeczy”
Do grona publicystów tygodnika „Sieci” i portalu wPolityce (należących do Fratrii) dołączył Piotr Gursztyn. Poprzednio przez osiem lat pracował w Telewizji Polskiej, był też związany z „Do Rzeczy”.
Piotr Gursztyn komentując na platformie X link do jego artykułu na wPolityce przypomniał, że jego teksty już wcześniej pojawiały się na tym portalu.
- Ale poniższy można nazwać oficjalnym debiutem. Z największą pokorą polecam się Państwa uwadze i zapraszam do lektury tego i kolejnych tekstów - dodał.
>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu
Jak informowaliśmy w marcu, Piotr Gursztyn został w trybie dyscyplinarnym zwolniony z Telewizji Polskiej. Pracował tam od 2016 roku. Początkowo był szefem TVP Historia, pod koniec 2016 roku został dyrektorem biura programowego, w połowie 2017 roku objął nowo utworzone stanowisko dyrektora ds. komunikacji, a potem był głównym specjalistą w biurze spraw korporacyjnych.
Gursztyn został zwolniony za nieusprawiedliwioną nieobecność w pracy. Dziennikarz się z tym nie zgadza i skierował wobec TVP pozew do sądu pracy. - Jestem pracownikiem chronionym, żołnierzem Wojsk Obrony Terytorialnej. Inaczej mnie nie mogli zwolnić - powiedział Wirtualnej Polsce.
Wyjaśnił, że był ostatnio często nieobecny w pracy, ponieważ nie zlecano mu zadań. - Nikt do mnie nie dzwonił, nikt do mnie nie pisał. Moją pracą byłoby siedzenie przez 8 godzin i gapienie się w monitor komputera, czy coś przyszło na skrzynkę mailową. Trochę to dla mnie upokarzające, bo jednak lubię coś robić - stwierdził.
CZYTAJ TEŻ: Była dziennikarka TV Republika i TVP Info w stacji braci Karnowskich
Przed pracą w TVP Piotr Gursztyn przez trzy lata był wicenaczelnym tygodnika „Do Rzeczy”. Wcześniej był związany z „Dziennikiem” (m.in. jako szef działu politycznego) oraz Radiem Plus i Polsatem (jako reporter). Napisał książki „Rzeź Woli. Zbrodnia nierozliczona” oraz „Ribbentrop-Beck. Czy pakt Polska-Niemcy był możliwy?”.
Gursztyn pozostaje akcjonariuszem spółki wydającej „Do Rzeczy” i miesięcznik „Historia Do Rzeczy”, ma 1,4 proc. jej walorów.
Według danych Polskich Badań Czytelnictwa w pierwszym kwartale br. średnia sprzedaż ogółem „Sieci” wynosiła 33 066 egz., po wzroście rok do roku o 14,2 proc.
Dołącz do dyskusji: Nowy publicysta „Sieci”. Wcześniej w TVP i „Do Rzeczy”