Rusza cyfrowe Off Radio Kraków. „To oryginalna propozycja”
W sobotę 31 stycznia br. w Małopolsce rozpocznie nadawanie Off Radio Kraków - nowa stacja krakowskiej rozgłośni publicznego radia z muzyką i kulturą offową. Będzie ona dostępna naziemnie cyfrowo w technologii DAB+.
Oferta Off Radia Kraków adresowana będzie do słuchaczy, którzy są poza głównym nurtem muzycznego radia w Polsce - To oryginalna propozycja, jakiej próżno do tej pory szukać w eterze. Dzięki Off Radio Kraków wypełnimy tematyczną lukę - zapowiada Marcin Pulit, prezes i redaktor naczelny Radia Kraków.
Rozgłośnia nadawać będzie przez całą dobę i będzie głównie stacją muzyczną. W ramówce nie pojawią się tradycyjne serwisy informacyjne, ale informacje z Krakowa będą obecne na antenie. Stacja będzie rekomendować wydarzenia kulturalne i nowe miejsca, relacjonować i transmitować koncerty.
Swoje audycje na antenie Off Radia Kraków poprowadzą m.in. Łukasz Konatowicz, Tomasz Orzechowski i Paweł Piotr Polak. Nadawane od godz. 10.00 „Poranki z Off Radiem Kraków”, w których pojawią się rekomendacje kulturalne, tematy dotyczące zdrowego stylu życia i akcji społecznych, poprowadzi Anna Piekarczyk.
Redaktor naczelną Off Radia Kraków została Paulina Bisztyga. Za muzykę w stacji odpowiada Wojciech Barczyński.
Off Radia Kraków można będzie słuchać w technologii cyfrowej DAB+ w Krakowie i okolicach, a także poprzez aplikację mobilną i na stronie radiokrakow.pl.
Z danych Radio Track wynika, że w II półroczu 2014 r. średni udział Radia Kraków w Krakowie wyniósł 4,9 proc. (więcej na ten temat).
Dołącz do dyskusji: Rusza cyfrowe Off Radio Kraków. „To oryginalna propozycja”
Decyzje finansowe leżą zazwyczaj po stronie zarządu fundacji, więc wydaje mi się bezpodstawnym takie właśnie stwierdzenie... dziwnym trafem w żadnym z artykułów i dyskusji na temat funkcjonowania akademickiej rozgłośni jaką była Radiofonia nie pojawiają się zarzuty do pana Macieja Okonia, ówczesnego prezesa, który chyba jako pierwszy powinien ponieść konsekwencje dot. m.in. złego jej funkcjonowania oraz jak to Pan ujął marnotrawienia pieniędzy. Tymczasem ten sam pan płynnie przechodzi z jednego stanowiska na drugie, sprzedaje markę prywatnej firmie jaką jest RMF (mieli dostać koncesję za darmo...) i jego wina się rozmywa....Wydaje mi się, żeby ta sprawa nie jest i nigdy nie była tak oczywista jak Pan to przedstawia...
Polecam liczny artykuły na ten temat: http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/nie-bedzie-rmf-city-fm-radiofonia-moze-stracic-koncesje http://natemat.pl/67623,rmf-w-miejsce-studenckiej-radiofonii
I na koniec: naprawdę nie wiem i nie rozumiem stwierdzenia, że tworzenie ambitnego radia z dobrą muzyką i ciekawą ramówką jest marnotrawieniem pieniędzy. Dla mnie marnotrawieniem pieniędzy jest budowanie Świątyni Opatrzności Bożej z pieniędzy podatników...