Radio ZET na czele najbardziej opiniotwórczych mediów w Polsce
W czołówce najbardziej opiniotwórczych mediów w Polsce w październiku br. znalazły się Radio ZET i RMF FM oraz dziennik "Rzeczpospolita" - wynika z analizy Instytutu Monitorowania Mediów.
W rankingu najczęściej cytowanych mediów w październiku tego roku pierwsze miejsce zajęło Radio ZET, drugie RMF FM, a na trzeciej pozycji uplasował się dziennik "Rzeczpospolita". W gronie najbardziej opiniotwórczych mediów znalazło się łącznie 9 tytułów prasowych oraz po 2 stacje radiowe, portale internetowe i stacje telewizyjne.
Na pierwszym miejscu wśród najczęściej cytowanych tytułów prasowych października znalazła się "Rzeczpospolita", która wyprzedziła "Gazetę Polską" oraz "Dziennik Gazetę Prawną". Najczęściej cytowanym tygodnikiem była "Gazeta Polska", na drugim miejscu znalazł się "Do Rzeczy", a trzecie zajął tygodnik "Sieci Prawdy". Najczęściej cytowanym miesięcznikiem było "Zwierciadło", a drugie i trzecie miejsce przypadło miesięcznikom "Forbes" oraz "Twój Styl".
Najczęściej cytowaną stacją telewizyjną była w październiku TVN24, wyprzedzając TVP Info oraz Polsat News.
Zwycięzcą cytowalności wśród stacji radiowych w październiku okazało się Radio ZET, które wyprzedziło RMF FM oraz PR3.
Najczęściej cytowanym portalem internetowym został Onet.pl. Kolejne pozycje zajęły Wirtualna Polska oraz wPolityce.pl.
Na pierwszym miejscu wśród najczęściej cytowanych mediów ekonomicznych w Polsce uplasował się "Dziennik Gazeta Prawna", który wyprzedził "Puls Biznes" i "Forbes".
Z kolei wśród najczęściej cytowanych mediów regionalnych na pierwszym miejscu uplasowało się Radio Kraków, przed "Gazetą Krakowską" i Radiem Katowice.
Analiza została przeprowadzona przez Instytut Monitorowania Mediów na podstawie 7553 przekazów z mediów (wycinków prasowych, programów radiowych i telewizyjnych) z okresu 1-31 października 2017 r. Dziennikarze odnosili się do wiadomości z łamów innych mediów 7744 razy (3582 razy w prasie, 3174 w telewizji i 988 w radio). Analiza obejmuje ponad 1000 gazet i czasopism oraz stacje telewizyjne (TVP1, TVP2, TVP3, TVP Kraków, TVP Sport, TVP Info, TVN, TVN24, TVN Biznes i Świat, TVN Turbo, TVN Meteo, Polsat, Polsat News, Polsat Sport, TV4, Canal+, TV Trwam, TV Puls) i wybrane programy w rozgłośniach radiowych (PR1, PR3, PR4, Radio Dla Ciebie / RDC, Radio Maryja, Muzo.fm, Radio RMF FM, Radio ZET, Radio TOK FM, Radio Gdańsk, Radio Katowice, Radio Kielce, Radio Merkury, Radio Szczecin, Radio Wrocław, Radio Lublin). Badanie wykonano na podstawie materiałów z monitoringu prasy, radia i telewizji, w których pojawiały się nazwy tytułów prasowych, portali internetowych, stacji radiowych i telewizyjnych lub tytuły ich programów. Badanie nie obejmuje cytowań opublikowanych w internecie. Natomiast pod uwagę brane są cytowania mediów internetowych, jeśli pojawiły się one w prasie, radio bądź w telewizji.
Dołącz do dyskusji: Radio ZET na czele najbardziej opiniotwórczych mediów w Polsce
Zetce brakuje szybkiej informacji jak na przykład "Wiadomość z ostatniej chwili". Którą sobie ceniłem. Mam 22lata i dzięki temu zacząłem słuchać Zetki. No brakuje tego właśnie. Muzyka, prowadzący, pasma oraz serwis informacyny na 5 z plusem ale Wiadomość z ostatniej chwili to był wasz znak rozpoznawczy