SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ważny nominat Rady Mediów Narodowych zrezygnował. Następczyni z Polskiego Radia

Z zasiadania w radzie nadzorczej Polskiej Agencji Prasowej zrezygnował Tomasz Giziński. Przestał być też prawnikiem Rady Mediów Narodowych. Jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl w PAP zastąpiła go Adrianna Cieciorowska, radca prawny Polskiego Radia w latach 2018-2020. 

Siedziba PAP/Fot. Andrzej LangeSiedziba PAP/Fot. Andrzej Lange

Giziński już podczas poprzedniego posiedzenia RMN zapowiedział rezygnację. Był radcą prawnym od początku jej działalności, czyli 2016 roku. Złożył także rezygnację z członkostwa w radzie nadzorczej PAP

- Zaadresował rezygnację do Marka Błońskiego, likwidatora Polskiej Agencji Prasowej, powołanego przez ministra Bartłomieja Sienkiewicza. Podczas posiedzenia zadałem przewodniczącemu Krzysztofowi Czabańskiemu i nowemu radcy prawnemu pytanie. Pan Giziński od grudniowego przejęcia mediów publicznych pisał doniesienia do prokuratury na ministra Sienkiewicza. Czy teraz pisze do nielegalnego likwidatora? Nowy radca prawny zaczął się tłumaczyć, że on tak naprawdę pisał do PAP-u, a nie do likwidatora. Mamy to pismo, wymienia go z imienia i nazwiska. To jest śmieszne, ale potknęli się o własne nogi, bo nie uznają tego człowieka, a piszą do niego – relacjonuje posiedzenie w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Marek Rutka, członek RMN.
Prawnik RMN uznał likwidatora?

Podobnie wydarzenia na posiedzeniu ocenia inny członek RMN Robert Kwiatkowski. – Giziński, który nas cały czas instruował, że likwidacja jest bezprawna i zarządu nie ma, zaadresował swoje pismo do likwidatora PAP Marka Błońskiego i określił Polską Agencję Prasową, spółką akcyjną w likwidacji. Tak jakby składając rezygnację uznał, że się wcześniej mylił i Rada Mediów Narodowych się myliła. Uznał likwidację PAP-u i uznał, że właściwą osobą od składania tego typu oświadczeń jest właśnie likwidator Błoński – mówi Wirtualnemedia.pl Kwiatkowski.

Zobacz także: RMN i KRRiT zorganizują Kongres Wolności Słowa. „Pomysł spóźniony o 8 lat”

Rutka nie wyklucza, że rezygnacja prawnika RMN może mieć związek z uchwałą połączonych sejmowych komisji kultury i kontroli państwowej o przeprowadzeniu kontroli przez Najwyższą Izbę Kontroli w Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji i Radzie Mediów Narodowych. Uchwała została potem przyjęta przez Sejm. Gdyby został na stanowisku, musiałby tę kontrolę obsługiwać.

Adrianna Cieciorowska, którą we wtorek Rada Mediów Narodowych powołała do rady nadzorczej PAP, była radcą prawnym Polskiego Radia od kwietnia 2018 roku do lipca 2020 roku. W tym okresie prezesami nadawcy publicznego byli powołani przez Radę Mediów Narodowych Andrzej Rogoyski i Agnieszka Kamińska. 20 grudnia ub.r. szefem Polskiego Radia został Paweł Majcher, który od 28 grudnia pełni funkcję likwidatora.

Dołącz do dyskusji: Ważny nominat Rady Mediów Narodowych zrezygnował. Następczyni z Polskiego Radia

17 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Tropek
Zlikwidować dziadostwo czabanski lichocką udaje przed PiS biorą pieniądze za nic
odpowiedź
User
no name
Obecnie nie ma czegoś takiego jak PAP jest Neo Pap.
odpowiedź
User
parząca kawę II p
Tak ogólnie - Państwo bezprawia. Jakoś Panom; M. Rutka i R. Kwiatkowski nie przeszkadza, że są członkami niekonstytucyjnej RMN, ale przecież
'' Pecunia non olet '' prawda Panowie. Nie przeszkadza Panom również, że neo - likwidator, oksymoron - lejtnant majcher nie wywiązuje się z ustawowych obowiązków likwidatora według KSH.
odpowiedź