SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Marcin Pośpiech po 11 latach pracy żegna się z radiową Trójką. "Są momenty, kiedy trzeba złożyć broń"

Dziennikarz Marcin Pośpiech odszedł z Programu III Polskiego Radia, z którym był związany przez 11 lat. W stacji prowadził audycje publicystyczne i podróżnicze. - Są momenty kiedy trzeba walczyć, a są takie, kiedy trzeba złożyć broń, bo nie ma już możliwości, aby iść dalej - komentuje w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl swoje odejście dziennikarz.

Marcin PośpiechMarcin Pośpiech

- To daty których nigdy nie zapomnę. 11.08.2009 - mój pierwszy dzień w Trójce i dziś 22.10.2020 - mój dzień ostatni przy Myśliwieckiej 3/5/7 - poinformował w czwartek Marcin Pośpiech.

- Ponad jedenaście pięknych lat, za które jestem bardzo wdzięczny. Trójka pokazała mi, że marzenia się spełniają! To przekonanie zabieram z Myśliwieckiej w dalszą drogę... - wyliczył. - Dziękuję wszystkim przyjaciołom z radia, praca z Wami była zaszczytem. Kłaniam się też najwspanialszym na świecie słuchaczom, dziękuję! - podkreślił dziennikarz.

"Są momenty, kiedy trzeba złożyć broń"

W rozmowie z nami zaznaczył, że do 26. października nie może komentować, gdzie będzie pracować. - Jeżeli chodzi o Radio Nowy Świat czy Radio 357 to mogę powiedzieć, że byłoby miło kiedyś się zobaczyć, nie wykluczam niczego w przyszłości. Będę co prawda pracować w innym miejscu, ale nie zrywam kontaktu z kolegami - zaznaczył.

Pytany przez nas, dlaczego odchodzi z Trójki stwierdza, że "szeroko opisywaliśmy to, co się wydarzyło w radiu". - Nie chcę mówić źle o byłym pracodawcy, o instytucji. Wszystko jest wiadome od Listy Przebojów, poprzez odwołanie Kuby Strzyczkowskiego. Nie chcę jednak krytykować, bo mam dużo dobrych wspomnień związanych z tym miejscem, z instytucją z długą tradycją i historią. Kocham Polskie Radio i Trójkę, nie chciałem odchodzić, ale jest, jak jest. Są momenty kiedy trzeba walczyć, a są takie, kiedy trzeba złożyć broń, bo nie ma już możliwości, aby iść dalej - komentuje Marcin Pośpiech dla portalu Wirtualnemedia.pl.

Marcin Pośpiech początkowo przygotowywał materiały reporterskie do „Zapraszamy do Trójki”, m.in. relacje w wielu krajów z całego świata, relacjonował też Forum Ekonomiczne w Davos. Z czasem prowadził też niektóre audycje, m.in. „Puls Trójki”, „Salon polityczny Trójki”, „Trzy strony świata”, „Żyjemy w Europie”, „Przegląd prasy”, „Audycja pod- Różna”, a od jesieni 2017 roku także „Zapraszamy do Trójki”.

W połowie sierpnia Pośpiech miał zastąpić ówczesnego dyrektora Trójki Kubę Strzyczkowskiego jako gospodarz „Za, a nawet przeciw”. Kilka dni później Strzyczkowski został odwołany przez prezes Polskiego Radia.

 

Trójka  z nową ramówką, bez wielu dziennikarzy i wydawców

Po dymisji Kuby Strzyczkowskiego z Trójką rozstała się grupa dziennikarzy i wydawców. W drugiej połowie września z rozgłośni odeszli Patrycjusz Wyżga, Katarzyna Pruchnicka, Grażyna Dobroń, Edyta Kocemba, Aleksandra Budka Roma Leszczyńska, a współpracę zakończył Tomasz Rożek (dołączył do zespołu z Dariuszem Rosiakiem na czele tworzącego podcast "Raport o stanie świata"), a Marcin Łukawski odszedł po 24 latach pracy.

W połowie września z rozgłośnią po 23 latach pracy rozstał się dziennikarz muzyczny Piotr Stelmach. W zeszłym tygodniu z Polskim Radiem pożegnała się Gabriela Darmetko, która oprócz Trójki pracowała też w Jedynce i Radiu BiS.

Wcześniej ze stacji odeszli m.in. Beata Pawlikowska, Tomasz Michniewicz (oboje na antenę stacji zaprosił Strzyczkowski), a także związani z rozgłośnią dłużej Jan Kałucki (przeszedł do Canal+ Sport), Katarzyna Borowiecka (prowadzi zbiórkę na internetowy podcast)  i Marcin Cichoński.

W połowie września Trójka ogłosiła, że przejdzie do niej Łukasz „Ciechan” Ciechański, poprzednio związany z Rock Radiem. Jednocześnie na antenie stacji zadebiutowali Witold Lazara i pracujący na co dzień w TVP Info Karol Gnat.

Według badania Radio Track w trzecim kwartale br. Trójka miała rekordowo niski udział w rynku słuchalności - 3,3 proc., o 1,3 pkt proc. mniej niż rok wcześniej.

W miejsce Kuby Strzyczkowskiego dyrektorem Trójki został Michał Narkiewicz-Jodko, który nadal jest dyrektorem Agencji Muzycznej Polskiego Radia. Natomiast na wicedyrektorów stacji powołano Marka Wiernika i Piotra Kordaszewskiego.

Z początkiem października w Trójce wprowadzono pierwsze audycje z nowej ramówki, w tym tygodniu podano jej szczegóły: są w niej audycje m.in. Piotra Barona, Marka Wiernika, Michała Margrańskiego, Wojciecha Ossowskiego i Radosława Okraski.

Dołącz do dyskusji: Marcin Pośpiech po 11 latach pracy żegna się z radiową Trójką. "Są momenty, kiedy trzeba złożyć broń"

53 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ja z Wrocka
To my dziękujemy,mając nadzieję na szybkie usłyszenie.
odpowiedź
User
taKa
Gdyby nie to, że powstaje radio 357 byłabym załamana, że Trójka została zdemolowana. Teraz czekam na 357 :))
odpowiedź
User
Dziękujemy
Dziękujemy i do usłyszenia
odpowiedź