SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nastoletni haker oskarżony o kradzież 24 mln dolarów w kryptowalucie

Nastoletni haker i jego ekipa "komputerowych geniuszy zła" zostali pozwani za kradzież 24 mln dolarów w kryptowalucie - informuje Bloomberg. Ellis Pinsky jest oskarżony o opracowanie w wieku 15 lat planu „wyrafinowanego cyberprzestępstwa”.

fot. Shutterstock.comfot. Shutterstock.com

„Pinsky i jego wspólnicy są w rzeczywistości komputerowymi geniuszami zła o cechach socjopatycznych, którzy bezdusznie rujnują życie niewinnych ofiar i radośnie chwalą się napadami o wartości wielu milionów dolarów” - twierdzi powód, Michael Terpin, w swoim pozwie złożonym w czwartek w sądzie na Manhattanie.

Domaga się on ponad 71 mln dolarów od obecnie 18-letniego Pinsky'ego, zgodnie z federalnym prawem, które pozwala na zasądzenia od strony pozwanej wielokrotności odszkodowań.

Według powoda Pinsky'emu pomógł niejaki Nicholas Truglia, z którym Terpin wygrał już w ubiegłym roku w sądzie w Kalifornii 75,8 mln dolarów.

Terpin pozwał również w 2018 roku operatora telefonii komórkowej AT&T, twierdząc, że to słabe zabezpieczenia umożliwiły grupie Pinsky'ego przejąć kontrolę nad jego telefonem i użyć go do kradzieży pieniędzy. Firma AT&T zaprzeczyła temu zarzutowi.

Sam Terpin jest dyrektorem generalnym Transform Group z Portoryko i doradza firmom tworzącym portfele do obsługi kryptowalut w zakresie public relations. (

 

Dołącz do dyskusji: Nastoletni haker oskarżony o kradzież 24 mln dolarów w kryptowalucie

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Krot Son
Ameryka to fajny kraj ktoś ukradnie ci milion dolarów a zażądać możesz zwrotu pięciu milionów dolarów. Ludzie nawet nie mają pojęcia jak działa technologia 21 wieku więc dają się łatwo okradać. Systemy państw są zbudowane na tym że każdy obywatel posiada specjalizację w danej dziedzinie oraz jakąś wiedzę ogólną. Problem zaczyna się kiedy wpadniemy w ręce specjalisty przestępcy z małą wiedzą ogólną o świecie. Bardzo łatwo można wyłudzić od firmy telekomunikacyjnej duplikat karty sim. Przestępcy o tym wiedzą i korzystają. Mimo tego że figurujemy w bazach danych firm, a nasze dowody są skanowane najwidoczniej nikt nie patrzy na zdjęcia wyświetlane na monitorze ekranu. Dodanie kolejnego stopnia weryfikacji tożsamości było by logiczną koniecznością. Co to jednak świadczy o obecnych specjalistach IT? Nie zbyt dobrze to o nich świadczy jeżeli wystarczająco uparty 15-latek robi sobie co chce w sieci. Całkiem nie dawno czytałem książkę Kevina Mitnicka i widzę że mimo 20 lat nie wiele się zmieniło. Chociaż trzeba przyznać że wykrywalność wzrosła znacznie. Wolał bym jednak osobiście system bez dziur do którego trudno się dostać zamiast łapania "hakerów" po internecie. https://www.instagram.com/krot__son/
odpowiedź