Gazeta.pl w nowym cyklu podaje statystyki pandemii koronawirusa
Portal Gazeta.pl (Agora) uruchomił nowy cykl „Epidemia w liczbach”, w ramach którego trzy razy w tygodniu publikowane będą najważniejsze statystki oraz analizy na temat pandemii. W powstawaniu cyklu zespół dziennikarzy wspiera Michał Rogalski, autor bazy z danymi o Covid-19.
Każdy artykuł z serii zawierać ma ekspercką analizę bieżącej sytuacji epidemicznej w kraju, opartą na najnowszych danych. Michał Rogalski w swoich tekstach ocenia również podejmowane przez władze działania, a także stara się przewidzieć dalszy rozwój i przebieg pandemii.
Jak deklaruje Rogalski, wspólne działania mają charakter obywatelski i są „formą sprzeciwu wobec obecnego chaosu informacyjnego”. - W związku z brakiem pełnych informacji o Covid-19 na stronach Ministerstwa Zdrowia w ramach cyklu „Epidemia w liczbach” zapewniamy powszechny dostęp do bogatego zbioru danych o epidemii w Polsce - mówi Łukasz Kijek, szef serwisów informacyjnych Gazeta.pl
Moje działania mają charakter obywatelski, jako forma sprzeciwu wobec obecnego chaosu informacyjnego.
— Michał Rogalski💡 (@micalrg) March 13, 2020
Pisz jeżeli widzisz błąd, masz pytanie lub sugestię.
Działając wspólnie możemy stworzyć jak najbardziej rzetelne źródło informacji!https://t.co/x3FPs7mtfl
Cykl „Epidemia w liczbach” publikowany jest trzy razy w tygodniu - we wtorki, czwartki i soboty - na Next.gazeta.pl. Wszystkie artykuły z serii dostępne są na tej stronie. To kolejny przykład realizacji „Deklaracji Gazeta.pl na nowe czasy”. Jednym z jej elementów jest obietnica informowania w sposób uczciwy, rzetelny i niebudzący niepotrzebnego strachu (portal złożył ją wiosną).
Z badania Mediapanelu (wspólna inicjatywa Gemius, Polskie Badania Internetu i Komitet Badań Radiowych) w październiku br. Grupa Gazeta.pl miała 17,92 mln odwiedzających i 61,8 proc. zasięgu.
Dołącz do dyskusji: Gazeta.pl w nowym cyklu podaje statystyki pandemii koronawirusa