Drugi sezon „Amerykańskich kronik wojennych” w Vodylli
W czwartek, 5 października w Vodylii odbyła się premiera drugiego sezonu „Amerykańskich kronik wojennych”. Obejmuje 13 kronik w ramach cyklu „Linia frontu”.
W ramach „Amerykańskich kronik wojennych” dostępne są oryginalne materiały archiwalne wyprodukowane przez rząd i armię USA w okresie II wojny światowej i innych konfliktów zbrojnych. Pierwszy sezon kolekcji w Vodylii zadebiutował 6 września br.
>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę
Od czwartku, 5 października na platformie dostępny jest drugi sezon „Amerykańskich kronik wojennych”. Składa się z 13 kronik, które zostały zatytułowane „Linia frontu”.
- Dokumenty poświęcone są operacjom zapomnianym, jak wyzwalanie spod okupacji japońskiej Birmy, oraz ciekawym działaniom wojskowym na froncie europejskim, by wspomnieć choćby ofensywę w Ardenach, upadek Krety czy desant pod Anzio. Relacjonują bitwę o Atlantyk z uwzględnieniem mniej znanych zagadnień, jak użycie krążowników pomocniczych, i walki w Afryce Północnej. Zawierają unikalne zdjęcia sprzętu wojskowego, na przykład odrzutowych myśliwców Messerschmitt Me 262 Schwalbe i Superfortress B-29, używanych na froncie azjatyckim choćby do bombardowania Japonii. Z nich też zrzucono bomby atomowe na Hiroszimę i Nagasaki - opisuje portalowi Wirtualnemedia.pl Przemysław Petryszyn, szef RDF Entertainment.
Jakie produkcje w ramach „Linii frontu”?
Na cykl „Linia frontu” składają się takie produkcje, jak: „Walki na linii Gotów”, „Ofensywa w Ardenach”, „Bombardowanie Niemiec”, „Bitwa o Atlantyk”, „Bombardowanie Japonii”, „Ucieczka z Normandii”, „Wyzwalanie Birmy”, ‘Przyczółek za Renem”, „Ameryka walczy”, „Krążownik pomocniczy”, ‘Upadek Krety”, „Zwycięstwo na pustyni” i „Anzio”.
- Kroniki pokazują nie tylko działania wojenne, ale i ich skutki - zbombardowane Niemcy i Japonię. Uwzględniają również indywidualne doświadczenia żołnierzy stojących po przeciwnej stronie barykady. W kronikach wykorzystano relacje konkretnych żołnierzy wojsk alianckich oraz niemieckich lub japońskich, których losy być może przecięły się na linii frontu - dodaje Petryszyn.
Trzecia transza dokumentów trafi za miesiąc, w sumie kolekcja będzie liczyć ponad 200 godzin materiałów
W sumie w kolekcji „Amerykańskich kronik wojennych” w Vodylli pojawi się ponad 200 godzin materiałów z polskim lektorem. Właśnie trwają prace nad tłumaczeniem trzeciej transzy dokumentów, która w serwisie zadebiutuje za około miesiąc.
Vodylla to należąca do RDF Entertainment nowa platforma streamingowa w ofercie której znajdują się głównie filmy dokumentalne, a także pozycje nadawane w kanale Active Family (również należącym do spółki), w tym m.in.: „Family Feud” i „Moon Talk”. Serwis wystartował w poniedziałek, 8 maja nad ranem.
Stopniowo do oferty trafiają także oryginalne produkcje dokumentalne RDF Entertainment.
Miesięczny dostęp do platformy można uzyskać w cenie 19,90 zł.
Dołącz do dyskusji: Drugi sezon „Amerykańskich kronik wojennych” w Vodylli