Na antenie telewizji wPolsce24 (Fratria) Damian Stanisławski zaczął prowadzić własny program publicystyczny „Stanisławski kontra”. W ostatnich latach Stanisławski był związany z TVP Info.
Do grona felietonistów tygodnika „Sieci” dołączył europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk.
Część spółek państwowych-fundatorów Polskiej Fundacji Narodowej nie zamierza dalej płacić na jej działalność. Enea podkreśla, że “ma istotne zastrzeżenia do działalności Fundacji oraz kwestionuje m.in. sposób wydatkowania środków finansowych”.
Dezinformacja wymierzona w kobiety ma na celu zniechęcić je do aktywizmu społecznego, a nawet rugować je z ról publicznych - wynika z nowego raportu Instytutu Zamenhofa, poświęconego dezinformacji ze względu na płeć.
Piąta edycja programu „Lego Masters” ruszy w TVN pod koniec listopada br. Będzie nadawana w niedziele o godz. 19.30, czyli w paśmie, w którym obecnie emitowany jest „MasterChef” - dowiedział się nieoficjalnie portal Wirtualnemedia.pl.
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nadal nie podjęła decyzji w sprawie przedłużenia koncesji dla TVN Fabuła, TVN International Extra i Radia Złote Przeboje w Tarnowie. Członek KRRiT prof. Tadeusz Kowalski informuje Wirtualnemedia.pl, że domagał się włączenia tych punktów do porządku obrad, ale jego wniosek przepadł.
Ruszają konsultacje społeczne projektu w sprawie sztucznej inteligencji - poinformował w środę wiceminister cyfryzacji Dariusz Standerski. Dodał, że chodzi o to, by wspólnie wypracować najbardziej optymalne rozwiązania m.in. w zakresie procedur i form wsparcia rozwoju AI.
Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne po 50 latach zmieniły logo. Zniknął z niego orzeł, a w jego pojawił się symboliczny ekran. - Ta odważna zmiana to nowy nurt odwrotu od tego co skomplikowane i państwowe, a zatem pozbawione zaufania - ocenia Maria Czardybon.
W środę wieczorem audycja Radia 357 “Plac na rozdrożu” po raz pierwszy miała formę transmisji wideo. - Jeśli taki pomysł się spodoba słuchaczom, to nie wykluczamy, że będziemy sięgać po nią częściej - przekazali portalowi Wirtualnemedia.pl przedstawiciele internetowej rozgłośni.
W pierwszym miesiącu nadawania debiutująca stacja wPolsce24 wyemitowała 21,7 tys. spotów od 181 marek - wynika z raportu adMonit IMM. Dla porównania w tym samym czasie w Telewizji Republika spotów było blisko 2 tys.
Należąca do Amazona platforma Prime Video zapowiedziała premierę serialu komediowego “Gąska” z Tomaszem Kotem w roli głównej. Współtwórcami nowej produkcji są Maciej Buchwald i Jakub Rużyłło, autorzy serialu “1670”.
„Pożyczka wygodnie i szybko” – pod tym hasłem Pekao prezentuje swoją najnowszą kampanię pożyczki gotówkowej, którą każdy klient – zarówno nowy, jak i obecny – może wziąć online.
Po raz pierwszy od dawna liderem zasięgowym wśród serwisów sportowym nie są WP SportoweFakty, wyprzedziła je sekcja sportowa Onetu. Większość czołowych witryn we wrześniu zanotowała dużo niższą odwiedzalność niż miesiąc wcześniej.
Rada dyrektorów Tele2 powołała Jeana-Marca Hariona na stanowisko prezesa i dyrektora generalnego z dniem 10 listopada. Jean Marc Harion jest obecnie dyrektorem generalnym działającego w Polsce operatora telekomunikacyjnego Play i zasiada w radzie dyrektorów Tele2.
Portal biznesowy premium XYZ ogłosił pełny skład newsroomu, pod kierownictwem Cezarego Szczepańskiego. Dział stworzą Martyna Maciuch, Alan Bartman i Michał Szcześniewski.
Biuro reklamy Telewizji Polskiej rozpoczęło sprzedaż czasu reklamowego na listopad. Najwięcej trzeba zapłacić za spoty emitowane pzy meczach polskich piłkarzy w ramach Ligi Narodów - ponad 250 tys. zł netto.
Platforma Allegro wstrzymuje zapowiedziany niedawno pilotażowy start sprzedaży alkoholu. Wskazuje ogłoszone przez rząd prace nad zmianami w Ustawie o wychowaniu w trzeźwości.
Kanał Polsat JimJam wprowadził do oferty zabawne przemyślenia dzieci dotyczące wybranych bajek emitowanych na kanale, ilustrowane ich własnymi, zanimowanymi rysunkami. Nowe, krótkie filmiki z serii „Bajki Polsat JimJam oczami dzieci” z udziałem polskich maluchów można oglądać codziennie na antenie oraz na kanale YouTube Polsat JimJam.
W czwartek Grupa Żabka zadebiutowała na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. W ofercie pierwotnej inwestorzy kupili akcje firmy za ok. 6,5 mld zł. Na początku sesji akcje Żabki drożały o ponad 5 proc.
Zwolnienia grupowe nabierają tempa. Liczby rosną nie tylko miesiąc do miesiąca, lecz także rok do roku. Eksperci mówią o korekcie na rynku pracy, która może się nie skończyć szybko - informuje w czwartek "Dziennik Gazeta Prawna".