Od przyszłego roku produkcją „Familiady” dla Telewizji Polskiej nie będzie się już zajmowała spóła Astro. Realizację teleturnieju przejmie polska spółka koncernu Fremantle, do którego należy ten format.
Z wyszukiwarki Google w ramach testów znikną linki do serwisów informacyjnych europejskich wydawców. Testy obejmują kilka krajów, m.in. Polskę.
Za tydzień rusza kolejny sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich. TVN będzie transmitował zagraniczne konkursy, a Eurosport, platforma Max i Player pokażą wszystkie zawody oraz kwalifikacje. Nowy duet komentatorski stworzą Igor Blachut i Michał Korościel. Ten drugi zastąpi Marka Rudzińskiego. TVN i Eurosporcie będzie nadawane to samo studiach przy głównych zawodach
Grupa Play (obejmująca też UPC Polska) w zeszłym kwartale zwiększyła r/r wpływy o 3,6 proc., kolejny raz przekraczając 1 mld zł zysku EBITDAaL. Operator zyskał 300 tys. abonentów, a średnia opłata miesięczna od klientów usług mobilnych wzrosła o ponad 7 proc.
KRRiT jednogłośnie odmówiła upoważnienia przewodniczącego Macieja Świrskiego do zawarcia porozumienia w sprawie ustalenia Kart Powinności mediów publicznych na lata 2025–2029. W konsekwencji TVP nie będzie mogła zamknąć części swoich stacji.
Do środowego popołudnia do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wpłynęły dwie skargi na wtorkowe wydanie „Kropki nad i” z udziałem Radosława Sikorskiego. Monika Olejnik, błędnie powołując się na Tygodnik Powszechny” stwierdziła, że dla niektórych członków Koalicji Obywatelskiej problemem jest pochodzenie Anne Applebaum, żony potencjalnego kandydata na prezydenta.
Na antenie telewizji wPolsce24 (Fratria) debiutuje nowy program publicystyczny „Prawica wybiera”. Będzie nadawany w paśmie wieczornym.
Wszystkie programy informacyjne poza serwisem „Dzisiaj” zanotowały we wrześniu br. spadki widowni. Dziennik Republiki zyskał ponad 5100 proc., ale miał ponad trzy razy mniej widzów niż nadawane w TVN i TVN24 BiS „Fakty”, będące liderem zestawienia serwisów informacyjnych. Spore spadki zanotowały programy informacyjne TVP.
W trzecim kwartale 2024 roku średnia sprzedaż ogółem ośmiu dzienników ogólnopolskich zmalała rok do roku o prawie 10 proc. Spadki wynoszące ok. 17 proc. zanotowały „Rzeczpospolita” i „Gazeta Wyborcza”.
Redakcja „The Guardian” informuje, że przestanie publikować z oficjalnego konta wpisy na portalu X, ale użytkownicy platformy nadal będą mogli udostępniać artykuły dziennika. Skąd ta zmiana?
Program „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami” wróci wiosną przyszłego roku na antenę Polsatu – ustalił portal Wirtualnemedia.pl. W stacji trwają już prace nad kolejną edycją.
Poznaliśmy nagrodzonych w tegorocznej, czwartej edycji konkursu branży public relations PR Wings, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Agencji Public Relations. Portal Wirtualnemedia.pl jest patronem medialnym konkursu.
W okresie od sierpnia do października br. liderem rynku radiowego w Polsce było RMF FM, a Radio ZET zaliczyło największy wzrost - wynika z analizy Wirtualnemedia.pl.
Kantar opublikował raport “Marketing Trends 2025”, w którym ujawnia czynniki, które będą kształtować marketing w najbliższej przyszłości. Raport zawiera prognozy ekspertów Kantara poparte obszernymi danymi dotyczącymi postaw i zachowań. Przedstawia w nim 10 trendów, które warto obserwować w 2025 roku.
Średnio 67 tys. widzów ogląda nowy program „Bitwa o palety” w Super Polsacie - wynika z danych Nielsena. Największe zainteresowanie wzbudził jak dotąd pierwszy odcinek nowego formatu.
Rada nadzorcza InPostu postanowiła, że firma przeznaczy do 46 mln euro na skup swoich akcji. Celem jest realizacja programu motywacyjnego.
Do grona prowadzących poranny program Kanału Zero „7.00” dołączyli Tomasz Wolny, poprzednio związany z Telewizją Polską i aktorka Katarzyna Bujakiewicz.
Wystartował 90. plebiscyt “Przeglądu Sportowego” na Sportowca Roku w Polsce. Wśród nominowanych są m.in. Iga Świątek, Robert Lewandowski, Wilfredo Leon czy Julia Szeremeta. Kto zwycięży?
13 listopada br. stanowisko prezesa zarządu Digitree Group obejmuje Tobiasz Wybraniec, w przeszłości założyciel GetHero. Zastąpi Konrada Żaczka.
Koncesja naziemna telewizji WP jest ważna do 13 stycznia 2026 roku. Nadawcy zainteresowani dalszym nadawaniem, muszą wystąpić ze stosownym wnioskiem z rocznym wyprzedzeniem. - Złożyliśmy wniosek do KRRiT o przedłużenie koncesji dla Telewizji WP na kolejnych 10 lat – informuje Wirtualnemedia.pl Michał Siegieda, rzecznik prasowy Grupy Wirtualnej Polski.